+90 (212) 210 10 10

Spor Psikolojisi Sertifika Programı ( Canlı/Online)

Kayıt Bitiş Tarihi:15.5.2022

Başvuru Formuna Git

Eğitim İçeriği


2022 Yılının İlk Eğitim Programı

14 MAYIS - 29 MAYIS / HAFTA SONU 

ONLINE 

Maksimum Performans ve Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin 9.sunu düzenlediği Spor Psikolojisi Sertifika Programı müthiş kadrosuyla Aralık ayında açılıyor. 6 tam gün sürecek sertifika programımızda Türkiye de kariyer yapmış deneyimli eğitmenlerimizle size sunduğumuz bu eğitim fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Hedef Kitle:  Psikoloji Bölümü, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Spor Bilimleri Fakülteleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları (Spor Yöneticiliği, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Rekreasyon) bölümleri mezunları ve öğrencileri.

Amaç: Dünyada hızla gelişen Spor Psikolojisi alanını Türkiye'de tanınması ve sporda psikolojik performansın artırılmasına yönelik  becerilerin kavranılmasına katkı sunmak. Gençlik Spor Bakanlığının psikolog kadrosunda istihdam ettiği  psikoloji bölüm mezunları için zorunlu olan spor psikolojisi sertifikası veya psikoloji  dersi koşulunu karşılamak.
Bu program spor psikoloğu unvanı vermez. Alan için temel bir giriş eğitimi vermektedir.

Katılımcıların kazanımları:

 • Dünyada ve Türkiye de uygulanan Spor ve Egzersiz Psikolojisinin teorik ve uygulamalı yöntemlerini öğrenecekler.
 • Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün, belirli şehirlerde ki spor müdürlüklüklerinde çalıştırmak için alacağı psikologlara zorunlu kıldığı bir eğitimi tamamlamış olacaklar.
 • Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bir çok davranışsal ve bilişsel teknik ve donanımlar öğrenecekler.
 • Spor psikolojisi biliminin ne olduğunu, faydalarını ve çalışma koşullarını öğrenecekler.
 • İleride spor psikoloğu olmak için deneyim kazanıp yeni bir meslek dalı hakkında gerekli donanımları öğrenecekler.
 • Daha başarılı, öz güvenli, duygu, düşünce ve davranışlarını yönetebilen, kendileriyle barışık olmak için gerekli teknik ve stratejileri öğrenecekler.
 • Bu sertifikasyon programında öğrendikleri teknikleri günlük hayatlarında nasıl kullanabileceklerini öğrenecekler.
 • Spor psikolojisi alanında yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen katılımcılara referans ve yardımcı olunacaktır.
 • Kısacası kendi yaşamınızın bilgesi olacaksınız.

Eğitim Tarihleri : 

 • 14 MAYIS - 29 MAYIS  / HAFTA SONU

Sertifika Hakkında:

 • Nişantaşı Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Spor Psikolojisi eğitim Programı'nı başarıyla tamamlayan katılımcılara, Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü imzası olacak şekilde ıslak imzalı sertifika verilecektir. Belgeler E Devlet sistemine işlenecektir.
 •  Program sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla sertifika verilecektir.
 •  Katılım Belgesi: Program sonunda yapılan sınavda başarısız olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla katılım belgesi verilecektir.

Ödemeler Hakkında :

 

 • Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerine %50 İndirim uygulanır.
 • Erken Kayıt İndirimi %20 uygulanır.
 • 3+ katılımcılar ve kurumsal katılımlar için %25 indirim uygulanır.
 • İndirim oranları eğitim ücreti üzerinden hesaplanır. Erken kayıt indiriminden yararlanılamaz.
 • Katılımcılardan ön kayıt ücreti  Eft ödemesi ile alınır. Kalan ödeme kredi kartına taksit yapılabilir.
 • Program, belirlenen minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda, kalan tutar tüm kredi kartlarına 9-12 aya kadar taksit seçeneği ile ödenebilir.

 

MA Ömer ATEŞ

1972 İstanbul doğumludur.Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü’nden 1998 yılında  çift lisans yaparak mezun olan Ömer Ateş, kısa bir süre sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek eğitimine devam etti. College of Alameda’da (Kaliforniya) temel psikoloji eğitimi alan Ateş, John F. Kennedy Üniversitesi’nde (Kaliforniya) spor psikolojisi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Amerika’da bayan ve erkek sporculara ve farklı dallarda mücadele eden takımlara psikolojik danışmanlık  yapan Ömer Ateş, 2007 yılından Türkiye’ye döndü.Türkiye’de birçok sporcu, federasyon ve spor kulüpleri ile çalıştı ve çalışmaya devam etmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu’nda toplam 5 yıl çalışan Ömer Ateş, 2009-2011 yılları arasında, Süper Lig Üst Klasman Hakemlerine ve 2010 yılında Genç Milli Takımlar’a psikolojik destek verdi. Kendisi 2011-2014 yılları arasında  TFF’de UEFA Pro Lisans, UEFA A –  B Lisans kurslarında ve Elit Akademi Ligi antrenörlerine seminerler ve eğitimler vermiştir.  Ömer Ateş, Türkiye Tenis Federasyonu, Türkiye Yüzme Federasyonu, TED, ENKA Yüzme, G.Saray Erkek Voleybol Takımı Teknik ekibi  gibi farklı federasyonlara, takımlara ve kurumlarda eğitim seminerleri verdi, danışmanlık görevi üstlendi. Ömer Ateş Spor Toto Süper Ligi’nde mücadele eden ve A Milli Takımda oynayan bazı oyunculara danışmanlık yapmıştır. Kendisi ayrıca farklı branşlarda  mücadele eden üst düzey elit, amatör sporculara ve antrenörlere danışmanlık yapmaktadır. Ateş 2013 – 2014 yılı Şubat ayı itibari ile Lig Radyo’da Önce Zihninde Kazan Programı’nı hazırlayıp sunmuştur.
2014 yılında Çaykur Rizespor A.Ş  A Takımı’na psikolojik destek veren Ömer Ateş 2015 yılında BJK A Takımına destek vermiştir. Kendisi Beşiktaş Futbol Akademi Takımları’nda 3.5 yıl spor psikoloğu olarak çalışmıştır. Ömer Ateş 2016-2017 yılları arasında Türkiye Basketbol Federasyonu Genç Milli Takımlarına psikolojik destek vermiştir. Kendisi ayrıca Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim görevlisidir. Ömer Ateş Maksimumperformans kurucusudur. Kendisi Maksimum Performans Danışmanlık Şirketi ekibi ile kurumsal firmalara kişisel gelişim ve kurumsal eğitimler vermektedir. Kendisi 2011 yılından itibaren AKUT Kayak ve Snowboard takımlarına mental destek vermektedir. Ömer Ateş Eskişehir Belediyesi Antrenörlerine Çalışanlarına eğitimler vermektedir. Eskişehir Özel Çağdaş Okullarına eğitimler vermektedir. Ömer Ateş Buz Pateni Federasyonuna 2019 Temmuz ayı itibariyle Psikolojik destek vermektedir. Kendisi 2017 yılında Aydın Üniversitesi Yılın Spor Adamları seçimlerinde yılın spor psikoloğu seçilmiştir. Ömer Ateş yurt içi ve yurt dışında profesyonel bir çok sporcuya danışmanlık yapmaktadır. Kendisi 2014 yılında Life Kinetik antrenörlük belgesi almış ve life Kinetik antrenörlüğüde yapmaktadır. Ömer Ateş evli, bir erkek ve bir kız olmak üzere 2 çocuk babasıdır.

 

UZMAN PSİKOLOG BEGÜM KARATAYLIOĞLU


Tesadüfen Anlaşıyoruz” Kitabının Yazarı Uzman Psikolog Begüm Karataylıoğlu 2005 yılında TED İstanbul Kolejinden, 2009 yılında da İngiltere East Anglia Üniversitesi Psikoloji ve Sosyal Çalışmalar Bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Üniversiteyi baba kız ilişkileri ve bunun kızların romantik ilişkileri üzerindeki etkisi isimli tezi ile bitirirken yüksek lisansını da iş hayatında motivasyon teorilerini incelediği araştırmasıyla bitirmiştir. Aynı zamanda Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü tarafından verilen “Sistem Dizim Terapisi Uygulayıcısı” sertifikası ile terapi yapabilme hakkını almıştır.
Meslek yaşamına aile şirketinin insan kaynakları ve pazarlama bölümünü yöneterek başlamış ve uzun süre Hobi Meydan isimli dergiyi çıkartmıştır. 1 yıl süreyle Acıbadem Sporcu Sağlığı merkezinde yönetici olarak çalıştıktan sonra Türkiye Futbol Federasyonunda Spor psikolojisi eğitimlerinin düzenlenme kurulunda yer almıştır. Nar Yaşam merkezinde co-terapistlik yaparak grup terapileri alanında çalışmıştır. 2 yıl süreyle Keller Williams firmasına psikoloji eğitimleri düzenlemiştir. 2019 Yılı itibari ile Nişantaşı Üniversitesi ve Işık Üniversitesi Psikoloji bölümlerinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta ve kurumsal şirketlere eğitimler düzenlemektedir. Diğer yandan akademik araştırmalarını sürdürmektedir.
Uzmanlık alanı olan danışmanlık konuları aşağıdaki gibidir:


· Endüstriyel ve Örgüt Psikolojisi
· Kişiler Arası İletişim
· İletişim Psikolojisi
· Duygusal ve Sosyal Zeka
· Yönetim Psikolojisi
· Mutluluk Psikolojisi
· Bütünsel ve Bedensel Psikoloji Yaklaşımları

MSA ÖZGÜR F. ATAÇ


İstanbul’da doğmuş, büyümüş, farklı şehir ve ülkelerde yaşadıktan sonra İstanbul’a geri dönmüştür. Akademik eğitimini sırasıyla; Üsküdar Amerikan Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve University of Roehampton’da tamamlamıştır. Spor Psikolojisi alanında ‘MSc’ ünvanına sahiptir. Şu anda aktif olarak Antuka Tenis Akademisi ile çalışmalar yürütmekte, bireysel seanslar görmekte ve kurumsal eğitimler vermektedir. Geçmişte destek verdiği ekipler arasında; Trabzonspor Futbol A Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu Genç Milli Takımlar, Galatasaray Londra Futbol Akademisi, Türkiye Hokey Federasyonu, Büyük Britanya Paralimpik Voleybol Takımı bulunmaktadır. 
Gestalt anlayışı ve terapisi uzmanlaştığı ekoldür ve bunun spora uyarlanmasında özel çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca DBE tarafından aldığı EMDR terapisi eğitmiyle
 birlikte özellikle fobi ve travma konularında yetişkinlerle çalışmalar yürütmektedir. 

Doç.Dr Mehmet ÖZÇAĞLAYAN


11 Ekim 1959’da İstanbul’da doğdu. İlk,Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonar Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim ve Fakültesi, İngilizce Bölümü’nden mezun oldu. 
İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sürdürdüğü yüksek lisans (Gazeticilik ve Halkla İlişkiler Bölümü) ve doktora (Radyo-Televizyon Bölümü) çalışmalarıyla birlikte, Kocaeli Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde görev almıştır; halen Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde akademik yaşamına devam etmektedir.
2004-05 döneminde Florida İnternational University’de (Miami, ABD) misafir öğretim üyesi olarak araştırma ve akademik çalışmalar yapmıştır. 2010 yılından itibaren Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Gelişim Direktörlüğü’nde UEFA Pro; UEFA A, UEFA B, Gelişim Ligleri ve Kadın Futbolu antrenör gelişim, eğitim ve kurs programlarında görev almaktadır.

Zeynep Eylem Şenkal


Sporcu psikoloğu Zeynep Eylem Şenkal 07.06.1977 İstanbul doğumludur. Doksanlı yıllarda profesyonel olarak hem milli takımda hem de Fenerbahçe kulübünde voleybol oynadı. Marmara Üniversitesi Spor Bilimlerinden mezun olduktan sonra sporcu pskolojisi konusunda çalışmalar yapmaya başladı. İngiltere Londra’da BBP University’de yüksek lisans psikoloji eğitimini tamamladıktan sonra “Premier League” takımlarından Chelsea ve Arsenal futbol kulübünde çalıştı. Şu anda İstanbul’da Fransız Lape hastanesinde çalışmaktadır.
Zeynep Eylem Şenkal’ın farklı konularda ödülleri vardır. Pertevnial Lisesinde Liseler arası 5000 metre koşusunda birinci oldu, okuluna kupa kazandırdı. Fenerbahçe genç takımında oynarken lig şampiyonluğunu kazanan takımın ilk altısında oynadı. Okulu Marmara Üniversitesinin takımında üniversiteler arası şampiyonluk kazanan takımın ilk altısında oynadı.
Formula 1 takımlarından Redbull ile beş yıl boyunca çalıştı ve 230 dünya şehri gördü.
Sporun dışında da başarıları bulunan Zeynep Eylem Şenkal 1996 Türkiye Best Model seçildi. 1998 yılında Kore’de yapılan “Miss Universe” yarışmasında dünya birincisi seçildi. 15 tiyatro oyununda baş rolde oynadı. En son tiyatro oyunu “Necmiq” ile “En iyi komedi oyunu” ödülünü ekibi ile beraber kazandı. Onlarca televizyon programı sundu. Sinema ve dizi filmlerde oynadı. Ayrıca tiyatro öğrencilerine drama dersleri verdi.
Zeynep Eylem Şenkal tüm bu tecrübelerini harmanlayarak ünlü ya da değil sporcu ve ya kendini geliştirmek isteyen bireylerle mesleği kapsamında; kişinin kendisinin potansiyelinin sınırlarına erişebilmesi için bilimin ve teknolojinin ışığında kişiye özel fiziksel ve zihinsel çalışmalar yürütmektedir.

 

Ayça Polen YAKIN

1995 Adana Seyhan doğumludur. İlk olarak Müjdat Gezen 1 senelik Akşam Okulu Tiyatro kursuna giderek konservatuvar okumaya hazırlanmıştır. Müjdat Gezen Actor Studio (hızlandırılmış konservetuvar) tiyatro bölümü mezunudur. Aynı zamanda Müjdat Gezen Tiyatrosunda 4 yıl kemik kadro tiyatro oyunculuğu yaparken hocası Müjdat Gezenin asistanlığını yapmıştır. Kendisi mezun olduğu bölümün ilgili branşından, birçok okulda, ajansta, kreşte, yaratıcı drama öğretmenliği yapmıştır. İstanbul’da bulunan birçok ajansta7-den 70’e (çocuk-yetişkin-ileri yetişkin) olmak üzere kamera önü oyunculuk, yaratıcı drama, yetişkin yaratıcı drama, ses-nefes-diksiyon, yaratıcı drama da takım çalışması, takım ruhu ve psikolojisi, hayal gücü becerisi vb gibi birçok katılım belgeli eğitimler vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Birçok özel öğrenci kitlesi mevcuttur. Yine aynı şekilde work shop ve kamera önü oyunculuk, yaratıcı drama, içerikli dersler vermektedir… Eğitimine ve gelişimine önem veren YAKIN, GENÇLİK DURAĞI ASB, JAS-ANZ seminerlerine ve kurslarına katılarak, Çocuk Gelişimi ile ilgili toplamda 4 sertifikaya sahiptir. Bunun yanında yine uluslar arası Montessori Okulları Eğitim Derneği TEMA EĞİTİM KURUMLARI seminerlerine katılarak 6 sertifika almaya hak kazanmıştır. Hayatını eğitime ve bitirdiği bölüme önem veren YAKIN 2018 yılında POLEN YAKIN TİYATRO VE SİNEMA EVİ kurucusu ve eğitmenliğini yaptığı iş yerinde birçok dala yer vermiştir. Bununla kalmayan YAKIN sanata önem verdiği için, bilgi aldıkça ve verdikçe çoğalır diyerekten, İstanbul Zihinsel Engelliler Eğitim Vakfında gönüllü olarak ders vermektedir. YAKIN Maksimum Performans Danışmanlık Şirketi eğitimlerinde psikolog, sporcu, kurumsal şirket çalışanlarına ve öğrencilere Yaratıcı Drama çalışmaları yapmaktadır. Polen Ayça Yakın; film, reklam ve klip çekimlerinde görev almıştır ve almaktadır. YAKIN şuan AKADEMİK MİMAR GELİŞİM SANAT AKADEMİSİNDE iç mimarlık okumaktadır. Kendisi İstanbul da yaşamaktadır.

Uzman Klinik Psikolog Melda YAKUPOĞLU


Melda Yakupoğlu, ilkokuldan uzmanlık eğitimine kadar öğrencilik hayatını başarı ile tamamladı. İlkokuldayken başarısından dolayı 2. sınıftan 4. sınıfa atlayan Yakupoğlu, Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünü de üstün başarı bursu ve ödülü ile ikinci olarak bitirdi. Sonra yine aynı üniversitede “Uygulamalı Klinik Psikoloji” yüksek lisans eğitimine başladı. Evlilikte problem çözme becerilerinin de araştırılmış olduğu “Evli Bireylerde Kontrol Odağı ile İlişkili Değişkenlerin İncelenmesi” adlı projesi ile yüksek lisansını bitirerek uzmanlığını aldı. Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme sınav sonucu olarak, Sağlık Bakanlığı tarafından, klinik ortamlarda çalışmalarını yapmak için yetki kazandı.
Lisansı ve yüksek lisansı boyunca birçok hastanede ve eğitim kurumlarında staj yaptı. Hastane stajlarını; Tuzla Devlet Hastanesi, Psikiyatri Polikliniğinde, Balıklı Rum Hastanesi Vakfında, Anatolia Kliniklerinde, Yedikule Psikiyatri ekibinin yanında, İstanbul Psikiyatri Enstitüsü ile Surp Pırgiç Ermeni Hastanesinde yaptı. Gelişim stajını, Mimar Sinan Özel Okulları Anaokulu Bölümünde, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık stajını ise Final Dergisi Dershanesinde sınav kaygısı yaşayan ergenlerle görüşmeler yaparak tamamladı.
Özel Mimaroba Cerrahi Tıp Merkezinde MTM Psikoloji ve Eğitim Birimini kurarak, çocuklar, ergenler, yetişkinler ve ailelerle Uzman Klinik Psikolog olarak çalıştı. 2013 yılından beri, Özel Medicell Tıp Merkezi’nde oluşturduğu Psikoloji ve Eğitim biriminde çalışmaktadır ve Melda YAKUPOĞLU bir AKADEMİ gibi psikoloji öğrencilerini, mezun psikologları, eğitimler vererek ve staj programları açarak mesleğe hazırlamaktadır. Ayrıca yine Medicell Tıp Merkezi içerisinde kurmuş olduğu hamileliğe ve doğuma hazırlık biriminde gebe kadınları doğum psikoloğu olarak nefes egzersizleri ve psikodramatik dışa vurumcu tekniklerle doğuma hazırlamaktadır. Doğuma hazırlık eğitimciliği, doula, hamile ve doğum psikologluğu yapmaktadır. Bu amaçla belirli aylarda doğuma hazırlık eğitimleri vererek hamileleri hem bedenen hem de ruhen grup olarak doğuma hazırlayabildiği gibi bireysel olarak da hazırlayabilmektedir. Ayrıca sporcu psikolojisi ile ilgilenmektedir. 
Yakupoğlu, alanda kullanılan geçerliği ve güvenirliği olan birçok ölçme ve psikolojik değerlendirme testlerinin eğitimlerini alarak uygulama yeterliliği kazanmıştır. Psikolojik testler üzerine çok sayıda yıllar süren eğitimler almıştır.
Birçok özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde, anaokulunda, hastanede, çocuklar ve aileleriyle çalıştı. Psikolojik testler uygulayarak, terapilerini sürdürdü. Anaokulları, ilköğretim okulları ve eğitim kurumlarında eğitici seminerler verdi. İş yerlerinde motivasyon ve iletişim becerileri ile ilgili çalışmalar düzenledi, atölye çalışmaları yaptı.
Alanındaki yenilikleri, yakından takip ederek, konferanslara, work-shop’ lara, kongrelere olabildiğince katılmaktadır ve gönüllü aktivitelere önem vermektedir. Yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir. Boş zamanlarını değişik kültürleri tanımakla geçirmektedir. Bu amaçla değişik kıtalardan 30’dan fazla ülkede bulunmuştur.
Dışavurumcu sanat terapileri, resimlerin ve çizimlerin değerlendirilmesi üzerine eğitimler almıştır. Hobileri sanat çalışmaları yapmak, moda, desen çizmektir. Çizdiği desenler, Paris ve Londra Moda Fuarlarında sergilenmiştir. Desenleri bazı markalarca çeşitli ürünlerde değerlendirilmektedir. Bu hobisi ile sanat terapilerini birleştirerek kişisel imaj ve ruhsal bütünlüğü sağlamada yaratıcı atölye çalışma grupları açmaktadır. Desenlerin, renklerin anlamlarından ve karşı tarafa verilmek istenen imajlardan yola çıkarak psikoloji bilgisini kişisel imaj danışmanı olarak da kullanmaktadır.
Yakupoğlu çeşitli konularda yazılar yazmaktadır. Dergilerde web sitelerinde köşe yazarlığı, kitaplarda bölüm yazarlığı yapmıştır. Online Terapi yoluyla yurt dışı kaynaklı birçok vaka takip etmektedir. Daha önce İsveç, Dubai, Amerika, Almanya gibi ülkelerden vakalarla çalışmıştır. 
2009 yılından beri klinik psikolog olarak binlerce danışan ve vaka tecrübesi olmuştur. Alanda aktif olarak çalışan bir uzmandır. Ruh sağlığı ve psikoloji ile ilgili sosyal medyada ve yazılı basında yazılar yazmaktadır, tv programlarına katılmakta ve kendisine sorulan soruları cevaplamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için; [email protected] adresinden kendisine ulaşabilirsiniz. www.meldayakupoglu.com www.ailenizinpsikologu.com uzmanın kişisel web siteleridir.

Eda SAYIN

1987 İstanbul doğumludur. Marmara Universitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi lisans bölümü’nden 2011 yılında mezun olmuş aynı zamanda 2011 yılında 1 sene yürütmüş olduğu sosyal sorumluluk ve farkındalık  projesi  olan ‘Engelliler ve Spor’ fotoğraf sergisi 2011 yılının Mayıs ayında Marmara Üniversitesi Anadoluhisari Kampüsünde sergilenmiş ve üniversite kurulunca süresiz bir şekilde serginin kalmasına karar verilmiştir aynı yıl Yeditepe Universitesinde yüksek lisans burs alıp Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında ilk masterını tamamlamış bu sırada İstek Semiha Şakir okullarında Beden Eğitimi öğretmenliği deneyimi kazanmıştır ardından İspanyolca dil becerilerinin geliştirmek üzere İspanya’nin Valencia kentine gitmiş ve ileri seviyede İspanyolca dil sertifikası almıştır 2012 senesinde Türkiyeye dönmüş Türkiye Paralimpik Yüzme takımda yüzme antrenörlüğü ve İstanbul Şehir Üniversitesinde Spor kordinatorulugu görevlerinde bulunmuş ardından  Amerika Birleşik Devletlerine giderek ilk olarak New York Universitesinde Spor işletmeciliği sertifika programını onur derecesi ile bitirmiş hemen ardından Delaware State University’de Spor Yöneticliği  master programını onur derecesi ile tamamlamıştır 2019 yılında da Harvard Universitesin’de Pazarlama Yönetimi lisansüstü eğitimi almıştır.
Su anda Kanada merkezli The Refinery Consulting şirketinde Pazarlama araştırmacısı olarak çalışmaktatır. Eda Sayın Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığına danışmanlık yamaktadır. Kendisi çok iyi derecede İngilizce ve İspanyolca bilmektedir. Ayrıca Masterlar yüzme kategorisinde ulusal ve uluslararası alanda maraton ve ultra maraton açık deniz yüzme yarışlarında yarışmakta 2020 senesinde de Cebelitarık boğazını yüzmek için antrenmanlarına devam etmektedir. Her zaman sağlıklı yasam ve beslenmenin savunucularından olan Eda Hollanda’nın Wangehein Universitesinden Spor ve Egzersiz Beslenmesi dersi almış sağlıklı yemekler yapmak ve bu güzel anları sevdikleri paylaşmak en sevdiği şeydir.

 

Ezgi Aypar

Orta Doğu Teknik Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldu. Daha sonra Finlandiya’da Jyväskyla Üniversite’sinde Spor ve Egzersiz Psikolojisi yüksek lisans programını tamamlayarak uzun yıllardır içinde olduğu sporu ve psikoloji eğitimini birleştirdi. Şu anda ODTÜ’de Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde spor sakatlıklarının psikolojik boyutları alanında doktora çalışmasına devam etmekte olup 2012 yılından beri farklı branştan milli ve olimpik seviyede sporculara ve antrenörlere Ankara ve İstanbul’da da bireysel ve takım bazında danışmalık hizmeti sunmaktadır. Ezgi Aypar aynı zamanda ENYSSP (The European Network of Young Specialists in Sport Psychology) Türkiye temsilcisidir.

 

Eğitim Ücreti : 3.835TL (Kdv Dahil)

Erken Kayıt Ücreti (%20 indirimli): 3.068TL (Kdv Dahil)

Nişantaşı Üniversitesi Öğrencisi: 1.918 TL ( Kdv Dahil)

Ön kayıt Ücreti: 450 TL

* 1 Mayıs tarihine kadar yatıralan ön kayıt ücreti, erken kayıt indiriminden faydalanır.

* Ön kayıt ücreti Havale Eft yöntemiyle, kalan ödeme ise kredi kartına 12 aya kadar taksit imkanıyla ödenebilir.

* Eğitim için gerekli Min. katılımcı sayısı oluştuğunda ön kayıt ücreti iade edilmez.

Ayrıntılı Bilgi için formu doldurunuz. 

 

Tüm Eğitimler