Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

sem.nisantasi.edu.tr

Spor Psikolojisi Eğitimi Sertifika Programı

Kayıt Bitiş Tarihi:26.10.2019

Başvuru Formuna Git

Eğitim İçeriği


Maksimum Performans ve Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin 4.sünü düzenlediği Spor Psikolojisi Sertifika Programı müthiş kadrosuyla Ekim ayında açılıyor. 6 gün sürecek sertifika programımızda Türkiye de kariyer yapmış deneyimli eğitmenlerimizle size sunduğumuz bu eğitim fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Hedef Kitle:  Psikolojik Danışmanlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Spor bilimleri fakülteleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları (Spor Yöneticiliği, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Rekreasyon) bölümleri mezunları ve öğrencileri.

Amaç: Dünya’da hızla gelişen Spor Psikoloji bilimini Türkiye’de tanıtmak ve farkındalık kazandırmak. Psikolojik desteğin önemini kavratarak Türk Sporuna fayda sağlamak. Bilindiği gibi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün illerde görevlendirmek amacıyla psikologların işe alımı için yaptığı zorunlu koşullardan bir tanesi de spor psikolojisi dersini almak veya sertifika programına katılmaktır.

Katılımcıların kazanımları:

Dünyada ve Türkiye de uygulanan Spor ve Egzersiz Psikolojisinin teorik ve uygulamalı yöntemlerini öğrenecekler.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün, belirli şehirlerde ki spor müdürlüklüklerinde çalıştırmak için alacağı psikologlara zorunlu kıldığı bir eğitimi tamamlamış olacaklar.

Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bir çok davranışsal ve bilişsel teknik ve donanımlar öğrenecekler.

Spor psikolojisi biliminin ne olduğunu, faydalarını ve çalışma koşullarını öğrenecekler.

İleride spor psikoloğu olmak için deneyim kazanıp yeni bir meslek dalı hakkında gerekli donanımları öğrenecekler.

Daha başarılı, öz güvenli, duygu, düşünce ve davranışlarını yönetebilen, kendileriyle barışık olmak için gerekli teknik ve stratejileri öğrenecekler.

Bu sertifikasyon programında öğrendikleri teknikleri günlük hayatlarında nasıl kullanabileceklerini öğrenecekler.

Spor psikolojisi alanında yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen katılımcılara referans ve yardımcı olunacaktır.

Kısacası kendi yaşamınızın bilgesi olacaksınız.

Eğitim Tarihleri : 26-27 Ekim, 3-10-17 Kasım 2019

Sertifika:

Nişantaşı Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Spor Psikolojisi programının katılımcılarına, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü imzası olacak şekilde sertifika ya da katılım belgesi verilecektir.

* Program sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla sertifika verilecektir.

  Katılım Belgesi: Program sonunda yapılan sınavda başarısız olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla katılım belgesi verilecektir.

* erken kayıtlarda %10 indirim uygulanır.

Katılımcılardan ön kayıt ücreti ücreti Eft ödemesi ile alınır. Kalan ödeme kredi kartına taksit yapılabilir.

Program, belirlenen minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda, kalan tutar tüm kredi kartlarına 9-12 aya kadar taksit seçeneği ile ödenebilir.

 

 

 

1972 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü’nden 1998 yılında  çift lisans yaparak mezun olan Ömer Ateş, kısa bir süre sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek eğitimine devam etti. College of Alameda’da (Kaliforniya) temel psikoloji eğitimi alan Ateş, John F. Kennedy Üniversitesi’nde (Kaliforniya) spor psikolojisi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Amerika’da bayan ve erkek sporculara ve farklı dallarda mücadele eden takımlara psikolojik danışmanlık  yapan Ömer Ateş, 2007 yılından Türkiye’ye döndü.
Türkiye’de birçok sporcu, federasyon ve spor kulüpleri ile çalıştı ve çalışmaya devam etmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu’nda toplam 5 yıl çalışan Ömer Ateş, 2009-2011 yılları arasında, Süper Lig Üst Klasman Hakemlerine ve 2010 yılında Genç Milli Takımlar’a psikolojik destek verdi. Kendisi 2011-2014 yılları arasında  TFF’de UEFA Pro Lisans, UEFA A –  B Lisans kurslarında ve Elit Akademi Ligi antrenörlerine seminerler ve eğitimler vermiştir.  Ömer Ateş, Türkiye Tenis Federasyonu, Türkiye Yüzme Federasyonu, TED, ENKA Yüzme, G.Saray Erkek Voleybol Takımı Teknik ekibi  gibi farklı federasyonlara, takımlara ve kurumlarda eğitim seminerleri verdi, danışmanlık görevi üstlendi. Ömer Ateş Spor Toto Süper Ligi’nde mücadele eden ve A Milli Takımda oynayan bazı oyunculara danışmanlık yapmıştır. Kendisi ayrıca farklı branşlarda  mücadele eden üst düzey elit, amatör sporculara ve antrenörlere danışmanlık yapmaktadır. Ateş 2013 – 2014 yılı Şubat ayı itibari ile Lig Radyo’da Önce Zihninde Kazan Programı’nı hazırlayıp sunmuştur.
2014 yılında Çaykur Rizespor A.Ş  A Takımı’na psikolojik destek veren Ömer Ateş 2015 yılında BJK A Takımına destek vermiştir. Kendisi Beşiktaş Futbol Akademi Takımları’nda 3.5 yıl spor psikoloğu olarak çalışmıştır. Ömer Ateş 2016-2017 yılları arasında Türkiye Basketbol Federasyonu Genç Milli Takımlarına psikolojik destek vermiştir. Kendisi ayrıca Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim görevlisidir. Ömer Ateş Maksimumperformans kurucusudur. Kendisi SPT Danışmanlık Şirketi ile birlikte kurumsal firmalara kişisel gelişim eğitimleri vermektedir. Kendisi 2011 yılından itibaren AKUT Kayak ve Snowboard takımlarına mental destek vermektedir. Ömer Ateş Eskişehir Basketbol Takımları ve Eskişehir Özel Çağdaş Okullarına Maksimum Performans ekibi ile  hizmet vermektedir. Kendisi 2017 yılında Aydın Üniversitesi Yılın Spor Adamları seçimlerinde yılın spor psikoloğu seçilmiştir. Kendisi 2014 yılında Life Kinetik antrenörlük belgesi almış ve life Kinetik antrenörlüğüde yapmaktadır. Ömer Ateş evli, bir erkek ve bir kız olmak üzere 2 çocuk babasıdır.

1992 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde “Spor Yöneticilerinin Yeterlikleri” konulu tezi ile yüksek lisans derecesi aldı. 1997 yılında aynı enstitüde “11-14 Yaş Grubu Sporcularda Grupla Psikolojik Danışmanın Denetim Odağına Etkisi” konulu tezi ile doktora derecesi aldı.
1992-1993 yılları arasında psikolojik ve eğitsel testlerin bilgisayar ortamına uyarlanması konusunda özel bir şirkette görev aldı.
1994 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Daha sonra çeşitli dersler vermeye başladı. 1997 yılında doktora, 1999 yılında yardımcı doçent, 2015 yılında doçent unvanlarını aldı.
1995 yılından başlayarak, Futbol Federasyonu başta olmak üzere Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından açılan çok sayıda ve branşta antrenör kursunda spor psikolojisi eğitimleri verdi.
Türkiye Tenis Bayan Milli Takımı (1996-1997), Türkiye Hentbol Bayan Milli Takımı (2002-2004) ve Atıcılık Milli Takımlarında (2003-2012) psikolojik danışmanlık görevlerinde bulundu.
1997 yılında “Sporda Başarının Psikolojisi (C. İkizler, C. Karagözoğlu; Alfa Yayınları), 1999 yılında “Eğitim ve Spor Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme” (H.Kasap, C. Karagözoğlu, İ. Kemertaş; Beyaz Yayınları) ve 2001 yılında “Sporda Sosyal Bilimler” (C. İkizler, C. Karagözoğlu, T. Amman, Alfa Yayınları), 2004 yılında “Eğitimde Üçüncü Boyut: Psikolojik Danışma ve Rehberlik” (Ed. Karagözoğlu, C; Kemertaş, İ., Birsen Yayıncılık), 2005 yılında ise “Sporda Psikolojik Destek” (Morpa Yayınları) kitapları yayımlandı. 65 kadar yayımlanmış bilimsel araştırması bulunmaktadır.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda 2001-2003 döneminde ve 2006 – 2014 yılları arasında Sporda Psikososyal Alanlar Anabilim Dalı başkanlığı görevini yürütmüştür.
2001 yılında Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi’nde mağdur durumdaki çocuklara spor yaptırma projesinde, Kocaeli bölgesinde deprem mağduru çocukların rehabilitasyonu amaçlı bir projede (Türkiye-Japonya - 2003), Beşiktaş Jimnastik Kulübü Geleceğin Yıldızları Projesinde (2003), Bayrampaşa Çocuk Tutukevinde Kalan Gençler İçin Spor Projesi (2005) ve 2008 yılında Özürlü Çocuklar Sportif Beceri ve Koordinasyon AB projesinde görev aldı.
2004 Yılında Atina Olimpiyatları’nda psikolojik danışman olarak görev aldı.
2005 Yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Eğitim Komitesi Üyeliğine Seçildi.
2006 Ocak Ayında Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi yedek üyesi oldu.
2008 Yılında Uluslararası Atıcılık Federasyonu (ISSF) tarafından düzenlenen “ISSF Jury Licence” kursuna katılarak Uluslararası Atıcılık Jüri Belgesi aldı.
2010 yılında Uluslararası Atıcılık Federasyonu ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından açılan Training System Development kursuna katıldı.
2012 Yılında Londra Olimpiyatlarında Milli Takımda yer aldı.
2012 Yılında ISSF (Uluslararası Atıcılık Federasyonu) tarafından Diploma of Honor ödülüne layık görüldü.
2013 Yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Egzersiz ve Spor Psikolojisi bilim dalının kuruluşunda yer aldı.
Halen Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nda Spor Psikolojisi, Gelişim ve Öğrenme, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde “Sporda Psikolojik Destek” , “Performans Geliştirmeye Dayalı Psikoloji Uygulamaları” ve “Bilimsel Araştırmalarda İstatistik Uygulamaları” yüksek lisans derslerini yürüttüm.

Begüm Karataylıoğlu 2005 yılında TED İstanbul Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 yılında University of East Anglia üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2008 ve 2011 yılları arasında Hobi Meydan Dergisini çıkartmış ve halkla ilişkiler işleri ile ilgilenmiştir. 2012-2013 yılları arasında Acıbadem Sporcu Sağlığı Merkezinde Yöneticilik yapmıştır. 2013 – 2015 yılları arasında TFF Psikolojik danışmanlık kurslarında görev almış ve Nar Yaşam Merkezinde Psikolog olarak çalışmıştır. Günümüzde iletişim ve motivasyon konuları üzerine kurumsal şirketlere eğitim ve danışmanlık vermektedir

İstanbul’da doğmuş, büyümüş, farklı şehir ve ülkelerde yaşadıktan sonra İstanbul’a geri dönmüştür. Akademik eğitimini sırasıyla; Üsküdar Amerikan Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve University of Roehampton’da tamamlamıştır. Spor Psikolojisi alanında ‘MSc’ ünvanına sahiptir. Şu anda aktif olarak Antuka Tenis Akademisi ile çalışmalar yürütmekte, bireysel seanslar görmekte ve kurumsal eğitimler vermektedir. Geçmişte destek verdiği ekipler arasında; Trabzonspor Futbol A Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu Genç Milli Takımlar, Galatasaray Londra Futbol Akademisi, Türkiye Hokey Federasyonu, Büyük Britanya Paralimpik Voleybol Takımı bulunmaktadır. 

Gestalt anlayışı ve terapisi uzmanlaştığı ekoldür ve bunun spora uyarlanmasında özel çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca DBE tarafından aldığı EMDR terapisi eğitmiyle
 birlikte özellikle fobi ve travma konularında yetişkinlerle çalışmalar yürütmektedir. 

11 Ekim 1959’da İstanbul’da doğdu. İlk,Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonar Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim ve Fakültesi, İngilizce Bölümü’nden mezun oldu. 
İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sürdürdüğü yüksek lisans (Gazeticilik ve Halkla İlişkiler Bölümü) ve doktora (Radyo-Televizyon Bölümü) çalışmalarıyla birlikte, Kocaeli Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde görev almıştır; halen Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde akademik yaşamına devam etmektedir.
2004-05 döneminde Florida İnternational University’de (Miami, ABD) misafir öğretim üyesi olarak araştırma ve akademik çalışmalar yapmıştır. 2010 yılından itibaren Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Gelişim Direktörlüğü’nde UEFA Pro; UEFA A, UEFA B, Gelişim Ligleri ve Kadın Futbolu antrenör gelişim, eğitim ve kurs programlarında görev almaktadır.

2006 yılında Selçuk Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik lisans eğitimi almaya başladı. Lisans eğitimime devam ederken,  Kick Boks ve Futbol geçmişinin etkisi ile “Spor Psikolojisi” alanına ilgi duymaya başladı ve çeşitli spor kulüplerinde staj yaptı. Profesyonel anlamda çalışma hayatı Anadolu Üsküdar 1908 Spor Kulübü’nde ve Beylerbeyi Spor Kulübü’nde başladı. Bu kulüplerin Futbol A Takım ve Altyapılarında Spor Psikoloğu olarak çalıştı. Uygulamalı çalışırken bir yandan da akademik ortamdan uzaklaşmak istemiyordu. İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik yüksek lisans programına kabul edildimve akademik çalışmalara yönelme imkanı buldu.  Yine bu bölümde Bireysel Psikolojik Danışmanlık süpervizyonu verdi.  Türkiye Futbol Fedarasyonu’nun düzenlediği, “Futbolda Psikolojik Performans Danışmanı” yetiştirmeye yönelik açılan ilk kursta “Sporda Çocuk İstismarı ve Çocuk Koruma” başlıklı Türkiye’de bu alanda ilklerden sayılabilecek sunumunu gerçekleştirdikten sonra TFF’ninUEFA A – B Lisans Kurslarında, Gençlik Gelişim Ligleri Sertifikasyonlarında ve TFF Ülker Futbol Köyleri’nde eğitmen olarak çalışmaya başladı. Futbol oyuncularına yönelik, TFF ve MEB’in ortak projesi olan Meral-Celal Aras Spor Lisesi’nde Psikolojik  Performans Artırımı ve Psikososyal gelişim kapsamında çalışmalar yaptı. Spesifik olarak “Uygulamalı Spor Psikolojisi” alanında hizmet veren ilk şirket olan Sportslab’i kurdu, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi “Uygulamalı Spor Psikolojisi Sertifika Programı” ve Marmara Üniversitesi “Sporda Çocuk Koruma Sertifika Programı” koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.
M.Burak OTYAKMAZ, şimdilerde, Kasımpaşa S.K. Profesyonel Takım ve Futbol Akademi Takımlrı Psikoloji Departmanı Sorumlusu ve Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Ek olarak, her branştan profesyonel sporcularla bireysel psikolojik danışmanlık ve performans artırımı kapsamında çalışmaktadır

Melda Yakupoğlu, ilkokuldan uzmanlık eğitimine kadar öğrencilik hayatını başarı ile tamamladı. İlkokuldayken başarısından dolayı 2. sınıftan 4. sınıfa atlayan Yakupoğlu, Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünü de üstün başarı bursu ve ödülü ile ikinci olarak bitirdi. Sonra yine aynı üniversitede “Uygulamalı Klinik Psikoloji” yüksek lisans eğitimine başladı. Evlilikte problem çözme becerilerinin de araştırılmış olduğu “Evli Bireylerde Kontrol Odağı ile İlişkili Değişkenlerin İncelenmesi” adlı projesi ile yüksek lisansını bitirerek uzmanlığını aldı. Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetkilendirme sınav sonucu olarak, Sağlık Bakanlığı tarafından, klinik ortamlarda çalışmalarını yapmak için yetki kazandı.
Lisansı ve yüksek lisansı boyunca birçok hastanede ve eğitim kurumlarında staj yaptı. Hastane stajlarını; Tuzla Devlet Hastanesi, Psikiyatri Polikliniğinde, Balıklı Rum Hastanesi Vakfında, Anatolia Kliniklerinde, Yedikule Psikiyatri ekibinin yanında, İstanbul Psikiyatri Enstitüsü ile Surp Pırgiç Ermeni Hastanesinde yaptı. Gelişim stajını, Mimar Sinan Özel Okulları Anaokulu Bölümünde, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık stajını ise Final Dergisi Dershanesinde sınav kaygısı yaşayan ergenlerle görüşmeler yaparak tamamladı.
Özel Mimaroba Cerrahi Tıp Merkezinde MTM Psikoloji ve Eğitim Birimini kurarak, çocuklar, ergenler, yetişkinler ve ailelerle Uzman Klinik Psikolog olarak çalıştı. 2013 yılından beri, Özel Medicell Tıp Merkezi’nde oluşturduğu Psikoloji ve Eğitim biriminde çalışmaktadır ve Melda YAKUPOĞLU bir AKADEMİ gibi psikoloji öğrencilerini, mezun psikologları, eğitimler vererek ve staj programları açarak mesleğe hazırlamaktadır. Ayrıca yine Medicell Tıp Merkezi içerisinde kurmuş olduğu hamileliğe ve doğuma hazırlık biriminde gebe kadınları doğum psikoloğu olarak nefes egzersizleri ve psikodramatik dışa vurumcu tekniklerle doğuma hazırlamaktadır. Doğuma hazırlık eğitimciliği, doula, hamile ve doğum psikologluğu yapmaktadır. Bu amaçla belirli aylarda doğuma hazırlık eğitimleri vererek hamileleri hem bedenen hem de ruhen grup olarak doğuma hazırlayabildiği gibi bireysel olarak da hazırlayabilmektedir. Ayrıca sporcu psikolojisi ile ilgilenmektedir. 
Yakupoğlu, alanda kullanılan geçerliği ve güvenirliği olan birçok ölçme ve psikolojik değerlendirme testlerinin eğitimlerini alarak uygulama yeterliliği kazanmıştır. Psikolojik testler üzerine çok sayıda yıllar süren eğitimler almıştır.
Birçok özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde, anaokulunda, hastanede, çocuklar ve aileleriyle çalıştı. Psikolojik testler uygulayarak, terapilerini sürdürdü. Anaokulları, ilköğretim okulları ve eğitim kurumlarında eğitici seminerler verdi. İş yerlerinde motivasyon ve iletişim becerileri ile ilgili çalışmalar düzenledi, atölye çalışmaları yaptı.
Alanındaki yenilikleri, yakından takip ederek, konferanslara, work-shop’ lara, kongrelere olabildiğince katılmaktadır ve gönüllü aktivitelere önem vermektedir. Yabancı dil olarak İngilizce bilmektedir. Boş zamanlarını değişik kültürleri tanımakla geçirmektedir. Bu amaçla değişik kıtalardan 30’dan fazla ülkede bulunmuştur.
Dışavurumcu sanat terapileri, resimlerin ve çizimlerin değerlendirilmesi üzerine eğitimler almıştır. Hobileri sanat çalışmaları yapmak, moda, desen çizmektir. Çizdiği desenler, Paris ve Londra Moda Fuarlarında sergilenmiştir. Desenleri bazı markalarca çeşitli ürünlerde değerlendirilmektedir. Bu hobisi ile sanat terapilerini birleştirerek kişisel imaj ve ruhsal bütünlüğü sağlamada yaratıcı atölye çalışma grupları açmaktadır. Desenlerin, renklerin anlamlarından ve karşı tarafa verilmek istenen imajlardan yola çıkarak psikoloji bilgisini kişisel imaj danışmanı olarak da kullanmaktadır.
Yakupoğlu çeşitli konularda yazılar yazmaktadır. Dergilerde web sitelerinde köşe yazarlığı, kitaplarda bölüm yazarlığı yapmıştır. Online Terapi yoluyla yurt dışı kaynaklı birçok vaka takip etmektedir. Daha önce İsveç, Dubai, Amerika, Almanya gibi ülkelerden vakalarla çalışmıştır. 
2009 yılından beri klinik psikolog olarak binlerce danışan ve vaka tecrübesi olmuştur. Alanda aktif olarak çalışan bir uzmandır. Ruh sağlığı ve psikoloji ile ilgili sosyal medyada ve yazılı basında yazılar yazmaktadır, tv programlarına katılmakta ve kendisine sorulan soruları cevaplamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için; [email protected] adresinden kendisine ulaşabilirsiniz. www.meldayakupoglu.com www.ailenizinpsikologu.com uzmanın kişisel web siteleridir.

2004 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden  2017 yılında Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Tezini, antrenör sporcu ilişkisinin motivasyon ve iyi oluşa etkisi üzerine yaptı. 
7-11 Ağustos 2016 tarihleri arasında Türkiye Satranç Federasyonu A Milli Takımı Olimpiyat Hazırlık Kampında 5 oturumluk psikoeğitsel çalışma gerçekleştirdi. Çalışma sonucunda Satranç A Milli Takımımız Cumhuriyet tarihinin satrançta en iyi başarı olan 4.’ lük (170 ülke arasında) ile döndü.
Ağustos 2014-Haziran 2015 tarihleri arasında Karşıyaka Spor Kulübü Yelken şubesinde Optimist ve optimist junior A takımı ile “stres, kaygı, duygu ve düşünlerin düzenlemesi, zihinsel antrenman, motivasyon, hedef belirleme ve sporda akış” konularında psikoeğitim verdi, ailelerin ya da antrenörün talebi doğrultusunda aile görüşmeleri yaptı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda 2006’dan beri Rehberlik ve Danışma Merkezi’nde psikolog olarak çalışmakta.2004 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji bölümünden  2017 yılında Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Tezini, antrenör sporcu ilişkisinin motivasyon ve iyi oluşa etkisi üzerine yaptı. Özel bir danışmanlık merkezinde sporcularla bireysel olarak çalışmaya devam etmektedir. Spor psikoloji ile ilgili bir çok literatür taraması yapmıştır. Bu alanda da kendini geliştirmeye devam etmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm Eğitimler