Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

sem.nisantasi.edu.tr

Spor Psikolojisi Eğitimi Sertifika Programı 2020 [Online]

Kayıt Bitiş Tarihi:25.4.2020

Başvuru Formuna Git

Eğitim İçeriği


 

Ayrıntılı bilgi ve indirim fırsatları hakkında bilgi almak için formu doldurunuz. Sizinle iletişime geçeceğiz.

Maksimum Performans ve Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin 4.sünü düzenlediği Spor Psikolojisi Sertifika Programı müthiş kadrosuyla Ekim ayında açılıyor. 6 gün sürecek sertifika programımızda Türkiye de kariyer yapmış deneyimli eğitmenlerimizle size sunduğumuz bu eğitim fırsatını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Hedef Kitle:  Psikolojik Danışmanlık, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Spor bilimleri fakülteleri, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları (Spor Yöneticiliği, Beden Eğitimi Öğretmenliği, Rekreasyon) bölümleri mezunları ve öğrencileri.

Amaç: Dünya’da hızla gelişen Spor Psikoloji bilimini Türkiye’de tanıtmak ve farkındalık kazandırmak. Psikolojik desteğin önemini kavratarak Türk Sporuna fayda sağlamak. Bilindiği gibi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün illerde görevlendirmek amacıyla psikologların işe alımı için yaptığı zorunlu koşullardan bir tanesi de spor psikolojisi dersini almak veya sertifika programına katılmaktır.

Katılımcıların kazanımları:

Dünyada ve Türkiye de uygulanan Spor ve Egzersiz Psikolojisinin teorik ve uygulamalı yöntemlerini öğrenecekler.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün, belirli şehirlerde ki spor müdürlüklüklerinde çalıştırmak için alacağı psikologlara zorunlu kıldığı bir eğitimi tamamlamış olacaklar.

Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bir çok davranışsal ve bilişsel teknik ve donanımlar öğrenecekler.

Spor psikolojisi biliminin ne olduğunu, faydalarını ve çalışma koşullarını öğrenecekler.

İleride spor psikoloğu olmak için deneyim kazanıp yeni bir meslek dalı hakkında gerekli donanımları öğrenecekler.

Daha başarılı, öz güvenli, duygu, düşünce ve davranışlarını yönetebilen, kendileriyle barışık olmak için gerekli teknik ve stratejileri öğrenecekler.

Bu sertifikasyon programında öğrendikleri teknikleri günlük hayatlarında nasıl kullanabileceklerini öğrenecekler.

Spor psikolojisi alanında yurt dışında yüksek lisans yapmak isteyen katılımcılara referans ve yardımcı olunacaktır.

Kısacası kendi yaşamınızın bilgesi olacaksınız.

Eğitim Tarihleri : 

 • 25 Nisan - 10 Mayıs ( Cumartesi ve Pazar Günleri)

Sertifika Hakkında:

 • Nişantaşı Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Spor Psikolojisi programının katılımcılarına, Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü imzası olacak şekilde sertifika ya da katılım belgesi verilecektir.
 •  Program sonunda yapılan sınavda başarılı olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla sertifika verilecektir.
 •   Katılım Belgesi: Program sonunda yapılan sınavda başarısız olan katılımcılara, %80 devam koşulunu sağlamaları koşuluyla katılım belgesi verilecektir.

Ödemeler Hakkında :

 • 29 Şubat tarihene kadar yapılan erken kayıtlarda %20 indirim uygulanır.
 • Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerine %50 İndirim uygulanır.
 • Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri erken kayıt indiriminden yararlanamazlar.
 • Katılımcılardan ön kayıt ücreti  Eft ödemesi ile alınır. Kalan ödeme kredi kartına taksit yapılabilir.
 • Program, belirlenen minimum katılımcı sayısına ulaşması durumunda, kalan tutar tüm kredi kartlarına 9-12 aya kadar taksit seçeneği ile ödenebilir.

 

Eğitim Ücreti : 2.400 TL ( %18 KDV Dahil)

Not: Eğitim açılabilir katılımcı sayısına ulaşması durumunda ön kayıt ücretlerinin iadesi yapılamamaktadır.

 

Ayrıntılı Bilgi için formu doldurunuz. 

 

972 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü’nden 1998 yılında çift lisans yaparak mezun olan Ömer Ateş, kısa bir süre sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne giderek eğitimine devam etti. College of Alameda’da (Kaliforniya) temel psikoloji eğitimi alan Ateş, John F. Kennedy Üniversitesi’nde (Kaliforniya) spor psikolojisi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı. Amerika’da bayan ve erkek sporculara ve farklı dallarda mücadele eden takımlara psikolojik danışmanlık yapan Ömer Ateş, 2007 yılından Türkiye’ye döndü. Türkiye’de birçok sporcu, federasyon ve spor kulüpleri ile çalıştı ve çalışmaya devam etmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu’nda toplam 5 yıl çalışan Ömer Ateş, 2009-2011 yılları arasında, Süper Lig Üst Klasman Hakemlerine ve 2010 yılında Genç Milli Takımlar’a psikolojik destek verdi. Kendisi 2011-2014 yılları arasında TFF’de UEFA Pro Lisans, UEFA A – B Lisans kurslarında ve Elit Akademi Ligi antrenörlerine seminerler ve eğitimler vermiştir. Ömer Ateş, Türkiye Tenis Federasyonu, Türkiye Yüzme Federasyonu, TED, ENKA Yüzme, G.Saray Erkek Voleybol Takımı Teknik ekibi gibi farklı federasyonlara, takımlara ve kurumlarda eğitim seminerleri verdi, danışmanlık görevi üstlendi. Ömer Ateş Spor Toto Süper Ligi’nde mücadele eden ve A Milli Takımda oynayan bazı oyunculara danışmanlık yapmıştır. Kendisi ayrıca farklı branşlarda mücadele eden üst düzey elit, amatör sporculara ve antrenörlere danışmanlık yapmaktadır. Ateş 2013 – 2014 yılı Şubat ayı itibari ile Lig Radyo’da Önce Zihninde Kazan Programı’nı hazırlayıp sunmuştur. 2014 yılında Çaykur Rizespor A.Ş A Takımı’na psikolojik destek veren Ömer Ateş 2015 yılında BJK A Takımına destek vermiştir. Kendisi Beşiktaş Futbol Akademi Takımları’nda 3.5 yıl spor psikoloğu olarak çalışmıştır. Ömer Ateş 2016-2017 yılları arasında Türkiye Basketbol Federasyonu Genç Milli Takımlarına psikolojik destek vermiştir. Kendisi ayrıca Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim görevlisidir. Ömer Ateş Maksimumperformans kurucusudur. Kendisi Maksimum Performans Danışmanlık Şirketi ekibi ile kurumsal firmalara kişisel gelişim ve kurumsal eğitimler vermektedir. Kendisi 2011 yılından itibaren AKUT Kayak ve Snowboard takımlarına mental destek vermektedir. Ömer Ateş Eskişehir Belediyesi Antrenörlerine Çalışanlarına eğitimler vermektedir. Eskişehir Özel Çağdaş Okullarına eğitimler vermektedir. Ömer Ateş Buz Pateni Federasyonuna 2019 Temmuz ayı itibariyle Psikolojik destek vermektedir. Kendisi 2017 yılında Aydın Üniversitesi Yılın Spor Adamları seçimlerinde yılın spor psikoloğu seçilmiştir. Ömer Ateş yurt içi ve yurt dışında profesyonel bir çok sporcuya danışmanlık yapmaktadır. Kendisi 2014 yılında Life Kinetik antrenörlük belgesi almış ve life Kinetik antrenörlüğüde yapmaktadır. Ömer Ateş evli, bir erkek ve bir kız olmak üzere 2 çocuk babasıdır.
Eda SAYIN 1987 İstanbul doğumludur Marmara Universitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Beden Eğitimi lisans bölümü’nden 2011 yılında mezun olmuş aynı zamanda 2011 yılında 1 sene yürütmüş olduğu sosyal sorumluluk ve farkındalık projesi olan ‘Engelliler ve Spor’ fotoğraf sergisi 2011 yılının Mayıs ayında Marmara Üniversitesi Anadoluhisari Kampüsünde sergilenmiş ve üniversite kurulunca süresiz bir şekilde serginin kalmasına karar verilmiştir aynı yıl Yeditepe Universitesinde yüksek lisans burs alıp Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında ilk masterını tamamlamış bu sırada İstek Semiha Şakir okullarında Beden Eğitimi öğretmenliği deneyimi kazanmıştır ardından İspanyolca dil becerilerinin geliştirmek üzere İspanya’nin Valencia kentine gitmiş ve ileri seviyede İspanyolca dil sertifikası almıştır 2012 senesinde Türkiyeye dönmüş Türkiye Paralimpik Yüzme takımda yüzme antrenörlüğü ve İstanbul Şehir Üniversitesinde Spor kordinatorulugu görevlerinde bulunmuş ardından Amerika Birleşik Devletlerine giderek ilk olarak New York Universitesinde Spor işletmeciliği sertifika programını onur derecesi ile bitirmiş hemen ardından Delaware State University’de Spor Yöneticliği master programını onur derecesi ile tamamlamıştır 2019 yılında da Harvard Universitesin’de Pazarlama Yönetimi lisansüstü eğitimi almıştır. Su anda Kanada merkezli The Refinery Consulting şirketinde Pazarlama araştırmacısı olarak çalışmakta çok iyi derecede İngilizce ve İspanyolca bilmektedir. Ayrıca Masterlar yüzme kategorisinde ulusal ve uluslararası alanda maraton ve ultra maraton açık deniz yüzme yarışlarında yarışmakta 2020 senesinde de Cebelitarık boğazını yüzmek için antrenmanlarına devam etmektedir. Her zaman sağlıklı yasam ve beslenmenin savunucularından olan Eda Hollanda’nın Wangehein Universitesinden Spor ve Egzersiz Beslenmesi dersi almış sağlıklı yemekler yapmak ve bu güzel anları sevdikleri paylaşmak en sevdiği şeydir.
1992 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde “Spor Yöneticilerinin Yeterlikleri” konulu tezi ile yüksek lisans derecesi aldı. 1997 yılında aynı enstitüde “11-14 Yaş Grubu Sporcularda Grupla Psikolojik Danışmanın Denetim Odağına Etkisi” konulu tezi ile doktora derecesi aldı. 1992-1993 yılları arasında psikolojik ve eğitsel testlerin bilgisayar ortamına uyarlanması konusunda özel bir şirkette görev aldı. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Daha sonra çeşitli dersler vermeye başladı. 1997 yılında doktora, 1999 yılında yardımcı doçent, 2015 yılında doçent unvanlarını aldı. 1995 yılından başlayarak, Futbol Federasyonu başta olmak üzere Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından açılan çok sayıda ve branşta antrenör kursunda spor psikolojisi eğitimleri verdi. Türkiye Tenis Bayan Milli Takımı (1996-1997), Türkiye Hentbol Bayan Milli Takımı (2002-2004) ve Atıcılık Milli Takımlarında (2003-2012) psikolojik danışmanlık görevlerinde bulundu. 1997 yılında “Sporda Başarının Psikolojisi (C. İkizler, C. Karagözoğlu; Alfa Yayınları), 1999 yılında “Eğitim ve Spor Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme” (H.Kasap, C. Karagözoğlu, İ. Kemertaş; Beyaz Yayınları) ve 2001 yılında “Sporda Sosyal Bilimler” (C. İkizler, C. Karagözoğlu, T. Amman, Alfa Yayınları), 2004 yılında “Eğitimde Üçüncü Boyut: Psikolojik Danışma ve Rehberlik” (Ed. Karagözoğlu, C; Kemertaş, İ., Birsen Yayıncılık), 2005 yılında ise “Sporda Psikolojik Destek” (Morpa Yayınları) kitapları yayımlandı. 65 kadar yayımlanmış bilimsel araştırması bulunmaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda 2001-2003 döneminde ve 2006 – 2014 yılları arasında Sporda Psikososyal Alanlar Anabilim Dalı başkanlığı görevini yürütmüştür. 2001 yılında Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi’nde mağdur durumdaki çocuklara spor yaptırma projesinde, Kocaeli bölgesinde deprem mağduru çocukların rehabilitasyonu amaçlı bir projede (Türkiye-Japonya - 2003), Beşiktaş Jimnastik Kulübü Geleceğin Yıldızları Projesinde (2003), Bayrampaşa Çocuk Tutukevinde Kalan Gençler İçin Spor Projesi (2005) ve 2008 yılında Özürlü Çocuklar Sportif Beceri ve Koordinasyon AB projesinde görev aldı. 2004 Yılında Atina Olimpiyatları’nda psikolojik danışman olarak görev aldı. 2005 Yılında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Eğitim Komitesi Üyeliğine Seçildi. 2006 Ocak Ayında Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Komitesi yedek üyesi oldu. 2008 Yılında Uluslararası Atıcılık Federasyonu (ISSF) tarafından düzenlenen “ISSF Jury Licence” kursuna katılarak Uluslararası Atıcılık Jüri Belgesi aldı. 2010 yılında Uluslararası Atıcılık Federasyonu ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından açılan Training System Development kursuna katıldı. 2012 Yılında Londra Olimpiyatlarında Milli Takımda yer aldı. 2012 Yılında ISSF (Uluslararası Atıcılık Federasyonu) tarafından Diploma of Honor ödülüne layık görüldü. 2013 Yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Egzersiz ve Spor Psikolojisi bilim dalının kuruluşunda yer aldı. Halen Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nda Spor Psikolojisi, Gelişim ve Öğrenme, Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü bünyesinde “Sporda Psikolojik Destek” , “Performans Geliştirmeye Dayalı Psikoloji Uygulamaları” ve “Bilimsel Araştırmalarda İstatistik Uygulamaları” yüksek lisans derslerini yürütmektedir. Cengiz Karagözoğlu 15 yıldır Türkiye’nin bir çok kurumsal şirketine eğitimler vermektedir.
Tesadüfen Anlaşıyoruz” Kitabının Yazarı Uzman Psikolog Begüm Karataylıoğlu 2005 yılında TED İstanbul Kolejinden, 2009 yılında da İngiltere East Anglia Üniversitesi Psikoloji ve Sosyal Çalışmalar Bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Üniversiteyi baba kız ilişkileri ve bunun kızların romantik ilişkileri üzerindeki etkisi isimli tezi ile bitirirken yüksek lisansını da iş hayatında motivasyon teorilerini incelediği araştırmasıyla bitirmiştir. Aynı zamanda Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü tarafından verilen “Sistem Dizim Terapisi Uygulayıcısı” sertifikası ile terapi yapabilme hakkını almıştır. Meslek yaşamına aile şirketinin insan kaynakları ve pazarlama bölümünü yöneterek başlamış ve uzun süre Hobi Meydan isimli dergiyi çıkartmıştır. 1 yıl süreyle Acıbadem Sporcu Sağlığı merkezinde yönetici olarak çalıştıktan sonra Türkiye Futbol Federasyonunda Spor psikolojisi eğitimlerinin düzenlenme kurulunda yer almıştır. Nar Yaşam merkezinde co-terapistlik yaparak grup terapileri alanında çalışmıştır. 2 yıl süreyle Keller Williams firmasına psikoloji eğitimleri düzenlemiştir. 2019 Yılı itibari ile Nişantaşı Üniversitesi ve Işık Üniversitesi Psikoloji bölümlerinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta ve kurumsal şirketlere eğitimler düzenlemektedir. Diğer yandan akademik araştırmalarını sürdürmektedir. Uzmanlık alanı olan danışmanlık konuları aşağıdaki gibidir:
 • Endüstriyel ve Örgüt Psikolojisi
 • Kişiler Arası İletişim
 • İletişim Psikolojisi
 • Duygusal ve Sosyal Zeka
 • Yönetim Psikolojisi
 • Mutluluk Psikolojisi
 • Bütünsel ve Bedensel Psikoloji Yaklaşımları

İstanbul’da doğmuş, büyümüş, farklı şehir ve ülkelerde yaşadıktan sonra İstanbul’a geri dönmüştür. Akademik eğitimini sırasıyla; Üsküdar Amerikan Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve University of Roehampton’da tamamlamıştır. Spor Psikolojisi alanında ‘MSc’ ünvanına sahiptir. Şu anda aktif olarak Antuka Tenis Akademisi ile çalışmalar yürütmekte, bireysel seanslar görmekte ve kurumsal eğitimler vermektedir. Geçmişte destek verdiği ekipler arasında; Trabzonspor Futbol A Takımı, Türkiye Basketbol Federasyonu Genç Milli Takımlar, Galatasaray Londra Futbol Akademisi, Türkiye Hokey Federasyonu, Büyük Britanya Paralimpik Voleybol Takımı bulunmaktadır. 

Gestalt anlayışı ve terapisi uzmanlaştığı ekoldür ve bunun spora uyarlanmasında özel çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca DBE tarafından aldığı EMDR terapisi eğitmiyle
 birlikte özellikle fobi ve travma konularında yetişkinlerle çalışmalar yürütmektedir. 

11 Ekim 1959’da İstanbul’da doğdu. İlk,Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonar Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim ve Fakültesi, İngilizce Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sürdürdüğü yüksek lisans (Gazeticilik ve Halkla İlişkiler Bölümü) ve doktora (Radyo-Televizyon Bölümü) çalışmalarıyla birlikte, Kocaeli Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde görev almıştır; halen Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde akademik yaşamına devam etmektedir. 2004-05 döneminde Florida İnternational University’de (Miami, ABD) misafir öğretim üyesi olarak araştırma ve akademik çalışmalar yapmıştır. 2010 yılından itibaren Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Gelişim Direktörlüğü’nde UEFA Pro; UEFA A, UEFA B, Gelişim Ligleri ve Kadın Futbolu antrenör gelişim, eğitim ve kurs programlarında görev almaktadır. 11 Ekim 1959’da İstanbul’da doğdu. İlk,Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonar Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim ve Fakültesi, İngilizce Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sürdürdüğü yüksek lisans (Gazeticilik ve Halkla İlişkiler Bölümü) ve doktora (Radyo-Televizyon Bölümü) çalışmalarıyla birlikte, Kocaeli Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde görev almıştır; halen Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde akademik yaşamına devam etmektedir. 2004-05 döneminde Florida İnternational University’de (Miami, ABD) misafir öğretim üyesi olarak araştırma ve akademik çalışmalar yapmıştır. 2010 yılından itibaren Türkiye Futbol Federasyonu, Futbol Gelişim Direktörlüğü’nde UEFA Pro; UEFA A, UEFA B, Gelişim Ligleri ve Kadın Futbolu antrenör gelişim, eğitim ve kurs programlarında görev almaktadır.
Yazar, Davranış Bilimci ve Konuşmacı Pınar Holt, İstanbul’da doğdu. 12 yaşında 1 kız çocuğu annesidir. 1997 -1999 yılları arasında İngiltere’de Dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye döndü. 2013 yılında California Janus Universitesi Davranış Bilimleri bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Halen Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümü eğitimine devam etmektedir. 2013 yılından beri Türkiye ve Avrupa'da çeşitli gazete, haber sitesi, PDR ve Kadın Magazin dergilerinde Anne & Çocuk İlişkileri ve Çocuk & Ergen Gelişimi üzerine köşe yazıları yayınlanmaktadır. 2016-2017 yılında ‘Oyun ve Masal Terapisi’ eğitimiyle birlikte, The University of Warwick’ten ‘Bebek Zihin Gelişimi’ üzerine eğitimlerini tamamlayarak, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde annelerle buluşup ‘0-5 Yaş arası Bebek & Çocuk Gelişimi ve Davranışları’ üzerine seminerler vermektedir. Bununla beraber Amerika’da bulunan Zur Institute’den ‘Childeren, Technology Addiction, Parenting and the Future’ ‘Çocuklar, Teknoloji Bağımlılığı, Ebeveynlik ve Gelecek...’ konulu eğitimi alarak, birçok kurum, okul, vakıf ve belediyelere ‘Pınar Holt ile Teknoloji Diyeti’ başlıklı sunumuyla konuşmacı olarak katılmaktadır. 20 yıldır özel sektörde Siemens, BenQ, Microsoft, Avea, Türk Telekom, AİrTies gibi teknoloji devleriyle çalışarak edindiği iş tecrübesi ve akademik bilgilerini harmanladığı Çocuk & Ergen ve Aile içinde ‘Kontrollü Teknoloji Kullanımı’ konusuyla ilgili kitap çalışması ‘HAYATA BAĞLAN’ yayınlanmıştır. Pınar Holt, İstanbul Down Sendromlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Uluslararası Down Federasyonu Başkan Yardımcısıdır. AÇEY ve Dünya Gençlik Konseyi projelerine de destek vermektedir. Bunların yanı sıra Ailelere ve Yetişkinlere aşağıda verdiği diğer seminerlerin listesine ulaşabilirsiniz: - 0 - 5 Yaş Bebek & Çocuk Davranışları - Kontrollü Teknoloji Kullanımı - Motivasyon, İletişim Becerileri & Kişisel İmaj - Beden Dilini Etkili Kullanabilme - Stres & Zaman Yönetimi - Özgüven Gelişimi - Aile ve Çocuk İletişimi Seminerleri
 
Sporcu psikoloğu Zeynep Eylem Şenkal 07.06.1977 İstanbul doğumludur. Doksanlı yıllarda profesyonel olarak hem milli takımda hem de Fenerbahçe kulübünde voleybol oynadı. Marmara Üniversitesi Spor Bilimlerinden mezun olduktan sonra sporcu pskolojisi konusunda çalışmalar yapmaya başladı. İngiltere Londra’da BBP University’de yüksek lisans psikoloji eğitimini tamamladıktan sonra “Premier League” takımlarından Chelsea ve Arsenal futbol kulübünde çalıştı. Şu anda İstanbul’da Fransız Lape hastanesinde çalışmaktadır. Zeynep Eylem Şenkal’ın farklı konularda ödülleri vardır. Pertevnial Lisesinde Liseler arası 5000 metre koşusunda birinci oldu, okuluna kupa kazandırdı. Fenerbahçe genç takımında oynarken lig şampiyonluğunu kazanan takımın ilk altısında oynadı. Okulu Marmara Üniversitesinin takımında üniversiteler arası şampiyonluk kazanan takımın ilk altısında oynadı. Formula 1 takımlarından Redbull ile beş yıl boyunca çalıştı ve 230 dünya şehri gördü. Sporun dışında da başarıları bulunan Zeynep Eylem Şenkal 1996 Türkiye Best Model seçildi. 1998 yılında Kore’de yapılan “Miss Universe” yarışmasında dünya birincisi seçildi. 15 tiyatro oyununda baş rolde oynadı. En son tiyatro oyunu “Necmiq” ile “En iyi komedi oyunu” ödülünü ekibi ile beraber kazandı. Onlarca televizyon programı sundu. Sinema ve dizi filmlerde oynadı. Ayrıca tiyatro öğrencilerine drama dersleri verdi. Zeynep Eylem Şenkal tüm bu tecrübelerini harmanlayarak ünlü ya da değil sporcu ve ya kendini geliştirmek isteyen bireylerle mesleği kapsamında; kişinin kendisinin potansiyelinin sınırlarına erişebilmesi için bilimin ve teknolojinin ışığında kişiye özel fiziksel ve zihinsel çalışmalar yürütmektedir.

 

Tüm Eğitimler